چشم انداز تاسیس مدارس علوم و معارف اسلامی

چشم انداز تاسیس مدارس علوم و معارف اسلامی :

1- تعمیق باور های دینی در بین نسل نوجوان و جوان ایران اسلامی

2- جذب و تربیت دانش آموزان با انگیزه و علاقه مند به فرهنگ و معارف اسلامی

3- ارتقاء کیفی آموزش های دینی در بین نسل جوان جامعه

4- استفاده از ابزار ها و روش های تبلیغی نوین دین مبین اسلام برای نوجوانان و جوانان

5- کادر سازی در عرصه های فرهنگ دینی جامعه و گسترش روحیه معنویت در بین نوجوانان و جوانان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری حفظه ا.. تعالی

6- آشنا سازی هرچه بیشتر نسل نوپای جامعه با فرهنگ غنی قرآنی و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و ترویج این فرهنگ در جامعه

7- آماده نمودن زمینه های علمی و تربیت دینی جوانان برای ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی

8- تدریس در حوزه و دانشگاه

9- تبلیغ فرهنگ غنی اسلامی و پژوهش در مرکز علمی و تحقیقاتی در داخل و خارج کشور

10- تصدی امور فرهنگی و آموزشی در مراکز مختلف

11- اشتغال در سازمان ها و وزارتخانه ه

فایل های ضمیمه شده

لطفا نظرات ارزشمند خود را در کادر زیر وارد نمایید


لیست مطالب
نمایش 1 - 1 از 1 نتیجه

معرفی رشته معارف

رشته علوم ومعارف اسلامی همچون رشته ریاضی، تجربی وانسانی یکی از زیرشاخه های نظری است. دانش آموزان علاقه مند به فراگیری معارف اسلامی می توانند با انتخاب این رشته و ثبت نام در مدارس معارف اسلامی دراین رشته ادامه تحصیل داده و با گذراندن دروس اختصاصی این رشته همچون اصول فقه، عقائد ، احکام ، تفسیر قرآن، اخلاق اسلامی و ادبیات عرب با معارف اسلامی آشنا شوند.

 

 از آنجایی که برای فراگیری علوم و معارف اسلامی قرآن ، حدیث ، تاریخ و تمدن کشورهای مسلمان ، کتب عرفانی ، فلسفه اسلامی و یا تحقیق و مطالعه بر روی فقه و مبانی حقوق اسلامی، آشنایی با زبان عربی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. تحصیل در این رشته به دانش آموزانی پیشنهاد می شود که علاوه بر گرایش مذهبی به زبان و ادبیات عرب مسلط بوده و یا به آن علاقه‌مند باشند.

شایان ذکر است که فارغ التحصیلان این رشته مجاز خواهند بود تا در رشته های دانشگاهی مربوط به گروه ادبیات و علوم انسانی ادامه تحصیل بدهند. همچنین برخی از موسسات آموزش عالی خاص مانند دانشگاه علوم و حدیث، از بین داوطلبین مذکور برای ادامه تحصیل در رشته های مذهبی و اسلامی دانشجو می پذیرد.


آرشیو