دانشگاه امام حسین(ع)

دانشگاه امام حسین

دانشگاه دولتی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، که در تهران مستقر می‌باشد. این دانشگاه دارای دانشکده‌های فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی است و از دو بخش مجزا و جداگانه تشکیل می‌شود، یک بخش آن، دانشکده افسری است، که از سال ۱۳۷۸ به دانشگاه افسری ارتقاء پیدا کرد و دانشجویان ورودی آن، افرادی گزینش‌شده می‌باشند که پس از فارغ‌التحصیلی، کادر سپاه پاسداران خواهند شد و بخش دیگر دانشگاه جامع امام حسین است، که از طریق کنکور سراسری، دانشجو می‌پذیرد و در سایر شهرها نیز دارای شعباتی است. در مجموع پذیرش دانشجویان ورودی دانشگاه امام حسین، با مصاحبه‌های عقیدتی همراه می‌باشد

 

دانشکده‌ها


دانشکده مهندسی

دانشکده افسری و تربیت پاسداری
دانشکده‌های فنی و مهندسی
دانشکده مهندسی صنایع
دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا
دانشکده مهندسی عمران
دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر
دانشکدهٔ علوم پایه
دانشکده فیزیک
دانشکده شیمی
دانشکده علوم ریاضی
دانشکده علوم انسانی
رشته‌های تحصیلی

کتابخانه
مهندسی مکانیک (حرارت و سیالات، طراحی جامدات)
مهندسی هوا فضا
مهندسی صنایع
مهندسی برق (مخابرات و الکترونیک)
مهندسی کامپیوتر (نرم‌افزار)
مهندسی فناوری اطلاعات (شبکه‌های کامپیوتری، رایانش امن)
مهندسی عمران
مهندسی نقشه‌برداری
مدیریت صنعتی
شیمی کاربردی
ریاضی کاربردی
فیزیک هسته‌ای
اقتصاد
جغرافیا
مدیریت آماد
اطلاعات استراتژیک

لطفا نظرات ارزشمند خود را در کادر زیر وارد نمایید


لیست مطالب
نمایش 1 - 1 از 1 نتیجه

معرفی رشته معارف

رشته علوم ومعارف اسلامی همچون رشته ریاضی، تجربی وانسانی یکی از زیرشاخه های نظری است. دانش آموزان علاقه مند به فراگیری معارف اسلامی می توانند با انتخاب این رشته و ثبت نام در مدارس معارف اسلامی دراین رشته ادامه تحصیل داده و با گذراندن دروس اختصاصی این رشته همچون اصول فقه، عقائد ، احکام ، تفسیر قرآن، اخلاق اسلامی و ادبیات عرب با معارف اسلامی آشنا شوند.

 

 از آنجایی که برای فراگیری علوم و معارف اسلامی قرآن ، حدیث ، تاریخ و تمدن کشورهای مسلمان ، کتب عرفانی ، فلسفه اسلامی و یا تحقیق و مطالعه بر روی فقه و مبانی حقوق اسلامی، آشنایی با زبان عربی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. تحصیل در این رشته به دانش آموزانی پیشنهاد می شود که علاوه بر گرایش مذهبی به زبان و ادبیات عرب مسلط بوده و یا به آن علاقه‌مند باشند.

شایان ذکر است که فارغ التحصیلان این رشته مجاز خواهند بود تا در رشته های دانشگاهی مربوط به گروه ادبیات و علوم انسانی ادامه تحصیل بدهند. همچنین برخی از موسسات آموزش عالی خاص مانند دانشگاه علوم و حدیث، از بین داوطلبین مذکور برای ادامه تحصیل در رشته های مذهبی و اسلامی دانشجو می پذیرد.


آرشیو