ویژه گی ها و مزایا

ویژگی ها و مزایای رشته علوم و معارف اسلامی

این رشته با هدف تربیت دانش آموزانی است که علاقه مند به فراگیری علوم و معارف دینی هستند تاسیس شده است که برخی از اهم ویژگی ها و مزایای تاسیس این رشته به قرار ذیل است : 

1.          شناسایی و جذب دانش آموزان مستعد و علاقه مند به معارف اهل بیت علیهم السلام به منظور تربیت دانش آموختگان متدین ، آراسته به فضایل ، ولایت مدار و پیشتاز در صحنه های دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و پیشرو در عرصه های علوم انسانی و معارف اسلامی

2.          برنامه ریزی  و زمینه سازی موثر برای ادامه تحصیل دانش آموختگان در حوزه های علمیه و دانشگاه ها و ایجاد علاقه و توانایی در آنها جهت برعهده گرفتن نقشی فعال و ممتاز در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ، به ویژه در سه عرصه اصلی تبلیغ دین ، ساماندهی فرهنگ عمومی و تحول آفرینی در علوم انسانی

3.          برنامه ها و فعالیت های مدارس ، معطوف به زمینه سازی برای ظهور حضرت صاحب الزمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) و احیای تمدن اسلامی و راهبرد تربیتی آن وتکیه بر مبانی و اصول تعلیم و تربیت اسلامی است .

امتیازات رشته علوم و معارف اسلامی

  1. تحصیل در رشته علوم و معارف اسلامی در واقع عمل به تکلیف و رسالت الهی است که موجبات رضای خداوند متعال و پیامبر اکرم (ص) و معصومین (ع) به خصوص امام عصر حضرت بقیه الله الاعظم (عج) را فراهم می آورد.
  2. تحصیل در رشته علوم و معارف اسلامی ، زمینه آشنایی دانش آموزان با دروس حوزه را فراهم آورده و امکان تحصیل در حوزه های علمیه را برای آن ها تسریع و تسهیل می نماید.
  3. فارغ التحصیلان رشته علوم و معارف اسلامی با توجه به علاقه و توانایی خود می توانند براساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی ، تمامی رشته های گروه علوم انسانی را انتخاب نمایند مانند :

            الهیات و معارف اسلامی و گرایش های آن/مدیریت و گرایش های آن (مدیریت صنعتی ، دولتی و بازرگانی و... )

(حقوق و علوم قضایی و گرایش های آن/ علوم اقتصادی و گرایش های آن ( امور بانکی ، حسابداری ، بیمه ، امور گمرکی کالاو...)

            علوم تربیتی و روانشناسی و گرایش های آن ( روانشناسی بالینی ، کتابداری ، مدیریت برنامه ریزی آموزشی و...)

            امور تربیتی و دیگر رشته های مربوط

            علوم اجتماعی و گرایش های آن ( جامعه شناسی ، علوم سیاسی ، روابط بین الملل ، مددکاری اجتماعی ، تاریخ ، جغرافیا)

            زبان و ادبیات فارسی وگرایش های آن    گروه آزمایشی هنر و گرایش های آن

            گروه آزمایشی زبان های خارجی و گرایش های آن

 


آرشیو
مشاهده آرشیو صفحه